Banki

2638883650_c81be722ba_mJeszcze kilkanaście lat temu w mieście był jeden bank. Dziś znajdują się one niemal na każdej ulicy. Jeżeli mieszkamy w wielkim mieście do najbliższego banku nie mamy więcej niż kilka minut drogi. Nie zawsze jednak bliska odległość przekonuje nas do tego, by zakładać konto w tymże właśnie banku, by korzystać z jego usług. Dla zwykłego konsumenta, dla zwykłego człowieka ważne są bardzo drobne i wydawać by się mogło nieistotne rzeczy takie jak opłaty, oprocentowanie, czy nawet czas oczekiwania w kolejce. Chcemy być obsługiwani kompleksowo, chcemy, by panie w banku były miłe, a przy okazji, by było to dla nas opłacalne, byśmy zarobili jak najwięcej a stracili jak najmniej. Dlatego też zanim zdecydujemy się na korzystanie z usług jakiegokolwiek banku najpierw oglądamy oferty, porównujemy je i wybieramy tą najkorzystniejszą. Bank pomaga nam zarządzać naszymi pieniędzmi, pomaga nam podjąć decyzję. Nie zawsze znamy się na czynnościach bankowych. Pracownik musi doradzić nam tak, byśmy byli zadowoleni, byśmy jak najmniej stracili.

Narzędzia finansowe banków

Rachunek bankowy jest to pewnego rodzaju narzędzie finansowe, które występuje w bankach. Nie ważne jest to czy wejdziemy do Banku Spółdzielczego, PKO BP czy Banku Ochrony Środowiska. W każdym z nich będziemy mogli założyć rachunek bankowy, na którym będziemy mogli trzymać nasze pieniądze. Na takim rachunku pojawia się elektroniczny zapis odnośnie tego, ile pieniążków znajduje się na naszym koncie. Pieniądze natomiast znajdują się w obrocie. Rachunki bankowe są oprocentowane.

Nie jest to wielki procent. Przechowując więc środki finansowe na takim rachunku, czyli koncie zyskujemy. Zależy to oczywiście od tego, jak wiele pieniążków wpłacamy na konto. A wpłacenie jest jednoznaczne z użyczeniem ich bankowi. Bank wprowadza takie pieniążki do obiegu. W każdej chwili możemy wypłacić nasze pieniądze – robimy to osobiście w banku lub za pomocą bankomatu. Taki sposób przechowywania pieniędzy jest bardzo praktyczny, wygodny i przede wszystkim bezpieczny. Coraz więcej ludzi decyduje się na założenie konta.