Lis 10

Meble biurowe wizytówką firmy

biuroMeble biurowe – zbiór mebli, do którego możemy zaliczyć stoły, regały, lady, szafki, biurka, fotele, krzesła itp. Eleganckie i funkcjonalne meble biurowe są wizytówką każdej instytucji. Pełnią one podwójną rolę: zarówno umożliwiają pracę, jak i tworzą miłą i przyjazną atmosferę. Nie zapominajmy, że meble w pewnym stopniu kreują wizerunek firmy w oczach klientów. Innowacyjne i ergonomiczne meble świadczą o przedsiębiorstwie i pozycji, jaką instytucja zajmuje na rynku.

Barwy, wzory, kształty, struktury zastosowanych we wnętrzu materiałów wpływają na jego estetyczny odbiór. Na przykład odpowiednie oświetlenie na pewno decyduje w jakimś stopniu o nastroju, jaki kreuje wnętrze. Nowoczesne wnętrza, a zwłaszcza meble, które są w domu powinny spełniać wiele funkcji i odpowiadać wymaganiom domowników. Powinny być estetyczne, przykuwające uwagę, a jednocześnie funkcjonalne. Wnętrze ma ogromny wpływ na samopoczucie. Wystrój może działać, stymulując do pracy bądź zniechęcająco. Musimy o tym pamiętać.

Co można zrobić, by meble biurowe wyglądały interesująco? Na przykład blat może opierać się na grubych, zwężających się do dołu nogach lub trójkątnych belkach. Można również wykorzystać inne detale spotykane w dotychczas w różnych wnętrzach. Istotne, żeby wybór był rozsądny i nie oznaczał biurka w kształcie nieregularnym, uniemożliwiającym pracę. Biurko powinno łączyć cechy funkcjonalne z estetycznymi.

Ten, kto nie chce wydawać pieniędzy na dość innowacyjne meble biurowe może podjąć próbę wzbogacenia wnętrza o jakiś interesujący detal.
Meble biurowe wcale nie muszą być nieciekawe i błahe. Szafki i biurka znajdujące się w miejscu pracy mogą być interesująco zaprojektowane i naprawdę mogą się podobać.
Jak to jest z krzesłami w biurze? W zwyczajnym biurze są to najczęściej proste, czarne fotele. Wydaje mi się że tego rodzaju meble mogą wyglądać znacznie bardziej interesująco. Jaki fotel? Kolor fotela może być oryginalny, np. ostry pomarańcz. W każdym razie bardzo na czasie. Taki pozytywny akcent w biurze może wpływać na dobre samopoczucie wśród osób przebywających w biurze.

Nie tylko meble, ale również, podłogi, ściany są w pewnym sensie wizytówką firmy. To jak się ona zaprezentuje klientom oraz osobom spoza firmy zależy w znacznej mierze od ich wyglądu. Można je wykorzystać jako nośnik przekazu promocyjnego, używając właściwych kolorów, kształtów czy symboli znamiennych dla wizerunku firmy. Podobne funkcje jak aranżacja wnętrza pełnią znajdujące się w siedzibie firmy meble biurowe. Z jednej strony pełnią funkcje estetyczne, z drugiej ułatwiają pracownikom wykonywanie wszystkich niezbędnych prac.

Meble recepcyjne pełnią kilka funkcji, zarówno reprezentacyjną, jak i ergonomiczną. Recepcja jest miejscem pierwszego kontaktu z klientem i nasze początkowe wyobrażenia o firmie budujemy na podstawie pierwszego wyobrażenia. Dobrze zaadaptowany wystrój przyciąga oko i zachęca do współpracy. Ważną rolę w adaptacji wnętrza stanowią również meble recepcyjne. Obecnie na rynku jest szeroka gama mebli do recepcji, firmy oferują zarówno meble standardowe, jak i innowacyjne.

Ostatnio coraz częściej meble metalowe i regały magazynowe wchodzą w skład wyposażenia biur, magazynów i instytucji takich jak urzędy czy biblioteki. Meble metalowe są masywne, solidne, a przez to odporne na urazy. Są też nieskomplikowane w czyszczeniu, dzięki czemu wykorzystuje się je do przechowywania masywnych przedmiotów. Meble magazynowe mogą spełniać rolę biblioteczki, w której ustawimy segregatory z potrzebnymi dokumentami, choć zostały stworzone do przechowywania innego rodzaju materiałów.