Jak często są potrzebne usługi fryzjerskie?

HairstylistNiektóre kobiety odwiedzają salon fryzjerski tak rzadko, jak tylko się da. Unikają go wprost jak ognia. To pozwala im odwiedzać to miejsce nawet tylko raz na 4 miesiące. Potrafią mimowolnie zapuszczać swoje włosy, byleby tylko nie musieć po raz kolejny udać się do fryzjera, skazując się na wielogodzinne przesiadywanie w jednej pozycji na fotelu i późniejsze ewentualne rozczarowanie. A jednak włosy trzeba przycinać. Trzeba też robić to regularnie, bo w przeciwnym wypadku będą one wolniej rosnąć i szybciej się rozdwajać, a ich ogólna kondycja ulegnie pogorszeniu. Po czym więc poznać, że włosy rzeczywiście domagają się cięcia? Kiedy warto wybrać się do salonu fryzjerskiego chociażby na samo podcięcie końcówek?

Gorszy wygląd nie powinien być wcale jedynym powodem odwiedzania salonów fryzjerskich. Końcówki trzeba systematycznie podcinać nie tylko z powodów czysto estetycznych, ale głównie po to, by zabezpieczyć je przed dalszym rozdwajaniem się i mocniejszymi zniszczeniami. Włosy zaczynają zwykle niszczyć się na samych końcach. Jeżeli jednak te postrzępione i wysuszone końcówki nie zostaną podcięte, zniszczenia będą postępować i zaczną przechodzić na wyższe strefy pasm. Rozdwojonych końcówek nie da się natomiast naprawić przy pomocy żadnych kosmetyków czy żadnych specjalistycznych zabiegów pielęgnacyjnych. Nie można ich skleić, zbić czy nawilżyć tak, aby ponownie stworzyły one jednolite włókna. Fryzjer może je tylko ściąć, by w ten sposób zahamować dalsze prawdopodobne zniszczenia. Oczywiście niektóre kobiety próbują poprawiać wygląd rozdwojonych końcówek przy pomocy olejków i preparatów z silikonem, jednakże one działają tylko pozornie i mogą wręcz jeszcze bardziej obciążać i niszczyć włosy.

Na podcięcie końcówek warto więc wybrać się przynajmniej raz na te trzy czy cztery miesiące albo chociażby raz na pół roku – nigdy nie rzadziej. Nie tylko salon fryzjerski poradzi sobie z ich obcięciem. Akurat przycinanie końcówek jest na tyle prostym zabiegiem, że większość osób jest w stanie przeprowadzić go samodzielnie. Ponieważ jednak większość kobiet wybiera salon, to takie drobne usługi bywają podstawowym dochodem wielu salonów.