Jak dbać kwalifikacje podwładnych?

Man EmployerKażda osoba pisząca CV i list motywacyjny zawsze wymienia ukończone szkolenia, co zresztą jest zupełnie uzasadnionym działaniem, bo o zdobyciu posady decydują przede wszystkim posiadane kwalifikacje. Dopiero podczas wykonywania obowiązków zawodowych czasami okazuje się, że dla przykładu księgowa jest świetnie wykształcona, ale nie potrafi profesjonalnie prowadzić rozmów z kontrahentami czy przedstawicielami urzędów. Z tego powodu pracodawcy muszą nieustannie dbać o rozwój zatrudnionych pracowników i co pewien czas wysyłać ich choćby na jednodniowe szkolenia.

Znajomość języków, szczególnie tych bardziej, by tak rzec, egzotycznych jest najlepszą przepustką do kariery. Jeżeli jednak weźmiemy pod uwagę bardzo popularny w ostatnich czasach język angielski, to od razu okazuje się, że póki co jego znajomość pozostawia niekiedy sporo do życzenia. Doskonale wiemy, że kobiety zatrudnione w zagranicznych spółkach muszą znać także język biznesowy i fachowe słownictwo. Szkoły języków obcych uwzględniają wymienione potrzeby pracodawców i w propozycji szkoleń znajdują się również kursy angielskiego dla firm. Przeważnie nauka odbywa się w małych grupach, chociaż indywidualne spotkanie albo konwersacje nie są rzadkością.
Stolica przyciąga jak magnes zarówno przedsiębiorców, jak i potencjalnych pracowników. Warto wspomnieć również, że rynek usług szkoleniowych kwitnie. Firmy szkoleniowe w Warszawie to najwyższy standard usług, rozbudowana oferta, profesjonalizm, a także konkurencyjne ceny. Właściciel rewelacyjnie prosperującego przedsiębiorstwa może zapisać własnych pracowników zarówno na szkolenia z zakresu tzw. umiejętności miękkich, jak i znacznie podnieść kwalifikacje czterdziestolatek pracujących w działach księgowości albo promocji. Tymczasem kursy angielskiego dla firm zapewne zainteresują tych, którzy ledwie co podpisali kontrakt z angielskim koncernem.

Na koniec trzeba koniecznie przypomnieć, że inwestowanie w rozwój zatrudnionych de facto bywa inwestowaniem w rozwój kierowanej przez siebie firmy. Dobrze przygotowany marketingowiec albo księgowy w sposób profesjonalny wywiązuje się ze swoich obowiązków, więc angażująca go firma ma o dużo większe szanse na lepsze zyski. A i doceniany podwładny jest lojalnym pracownikiem.