Lip 03

Czy warto dojeżdżać do pracy rowerem?

rowerWiele osób dojeżdżających do pracy samochodem, zastanawia się nad zmianą środka lokomocji. Piękna pogoda jest idealnym powodem, aby przesiąść się na rower. Warto dojeżdżać do pracy rowerem ze względu na wiele czynników.

Oszczędności

Dojeżdżanie do pracy rowerem przede wszystkim generuje bardzo duże oszczędności finansowe. Podróżując autem, musimy ponieść kosztowny wydatek na paliwo, nie mówiąc już o kosztach eksploatacji samochodu. Korzystanie z roweru może zatem przynieść oszczędności nawet w kwocie kilkuset złotych miesięcznie. W przypadku roweru wystarczy jednorazowy zakup jego oraz potrzebnych akcesoriów. Z pewnością będzie to kask, odpowiednie oświetlenia, a  w razie potrzeby także przyczepki rowerowe.

Zdrowie

Codzienna aktywność fizyczna przyniesie nieocenioną poprawę naszego zdrowia oraz kondycji fizycznej. Podróż rowerem może być pomocna także w utracie nadmiernych kilogramów. Badania wykazują, iż regularna aktywność fizyczna, zmniejsza ryzyko zachorowań na wiele chorób w bardzo znaczącym stopniu. Podczas jazdy rowerem angażujemy wiele partii mięśni i poprawiamy wydolność organizmu. Prowadzi to zarówno do korzyści fizycznych dla naszego organizmu, ale także psychicznych.

Poza wymienionymi powyżej, istnieje także wiele innych atutów dojeżdżania do pracy rowerem. Warto zastanowić się nad tym rozwiązaniem, które przyniesie wiele dobrego dla naszego portfela, ale także dla zdrowia. Dzięki jeździe rowerem możemy ominąć uciążliwe korki i wbrew pozorom niejednokrotnie być szybciej w pracy, niż za pomocą samochodu.